b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Gry logiczne za darmo
Internet Komputer

Gry logiczne za darmo – TOP 7 

Logiczne gry to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o kategorię gier. Potrafią skutecznie rozwijać myślenie oraz usprawniać rozwiązywanie złożonych problemów, w formie rozrywki. W tym zestawieniu przedstawiamy najlepsze gry logiczne za darmo. 

Gry logiczne za darmo

Ogień i woda – gry logiczne za darmo

Jest to logiczna gra, w której Ogień i Woda łączą siły. Rozwiązuj zagadki oraz stawiaj czoła przeciwnościom losu w nowej przygodzie. Bohaterzy gry mają różne moce. Ogień może pokonywać lawę, natomiast Woda przepływać przez zbiorniki wody. Połączenie ich sprawi, że pokonasz przeróżne zagrożenia i unikniesz pułapek.

Logiczna gra Mahjong

Mahjong to gra pochodząca z Chin. W skład gry wchodzi specjalny komplet 144 kamieni. Tworzą one kilka grup – Wiatry, Smoki oraz Kwiaty i Pory Roku. Podstawowym celem gry jest zebranie czterech zestawów – po trzy lub cztery takich samych kamieni i jednej pary. Kiedy gracz uzyska taki układ, mówi „Madżong”
i następuje zliczenie punktów wszystkich graczy w danym rozdaniu.

Grow Island – gry logiczne za darmo

W grze wcielamy się w człowieka, który jest na bezludnej wyspie pośrodku oceanu. W dolnej części ekranu, znajduje się panel akcji. Różna kolejność wykonywania ich, sprawia, że efekt się zmienia. Celem gry, jest odnalezienie odpowiedniej sekwencji działań, której efektem jest wygrana.

Cut the Rope – gry logiczne za darmo

To seria gier logicznych, w której celem jest przecinanie liny w taki sposób, aby trafiły do ust stwora “Om Nom”. Gra posiada wiele poziomów, które z czasem, stają się coraz trudniejsze. Dodatkowo, na każdym poziomie znajdują się gwiazdy dające punkty oraz bąble przenoszące słodycze.

Tetris 

To komputerowa gra logiczna. Rozgrywka toczy się na prostokątnej planszy zwanej tetrionem. W trakcie gry, pośrodku górnej krawędzi, pojawiają się klocki złożone z czterech bloków. Następnie, przemieszczają się w kierunku dolnej krawędzi. Kiedy jeden element, opadnie na samo dno, unieruchamia się, a następnie ukazuje się kolejny u góry planszy. Gra trwa, dopóki klocek nie będzie mógł pojawić się na planszy. Zadaniem gracza jest układanie ich w taki sposób, aby kwadraty składające się na nie utworzyły wiersz na szerokości planszy.

Klasyczna logiczna gra – Chess

Odzwierciedleniem szachów w sieci, jest internetowy serwis szachowy – Chess. Skupia on graczy z całego świata, którzy chcą poprawiać swoje umiejętności. Gra posiada analogiczne zasady, takie jak w zwykłych szachach. Dostępne są różne tryby gry. Gra rozwija umiejętności myślenia logicznego, strategicznego i taktycznego. Aby zagrać, wystarczy założyć darmowe konto członkowskie. 

Snail Bob

W grze sterujemy ślimakiem o imieniu Bob. Tytuł ten łączy elementy platformowe z grą logiczną. Gra posiada prostą i zabawną fabułę. Twórcy gry, przygotowali wiele poziomów z różnymi zagadkami i łamigłówkami. Celem gry jest ukończenie ich wszystkich.

Gry logiczne za darmo – podsumowanie

Przedstawiliśmy popularne oraz wysoko oceniane logiczne gry za darmo. Dostępne są na wielu urządzeniach, również mobilnych. Wybierz jedną z nich i zagraj!