b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

jak szybko zamówić kuriera?
Internet

Jak szybko zamówić kuriera przez Internet?

Jeśli chcemy zamówić kuriera przez internet to najlepiej to zrobić przez portal AlleKurier.pl. W tym celu wystarczy wejść na stronę serwisu i uzupełnić formularz. Procedura jest niezwykle prosta i czytelna nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy. Jak zatem zamawianie kuriera przez serwis AlleKurier.pl wygląda w praktyce?

Jak szybko zamówić kuriera przez internet?

Oto krótki poradnik, jak zmówić kuriera przez serwis AlleKurier.pl.

1. Wybieramy przewoźnika

Oferty przewoźników są różne nie tylko pod względem cenowym, ale też terminu odbioru czy dostawy przesyłki, warto to wziąć pod uwagę. A na portalu AlleKurier.pl do wyboru mamy czołowe w Polsce firmy kurierskie, takie jak chociażby: InPost, DPD, DHL, UPS czy K-EX.

2. Podajemy dane nadawcy

W tym miejscu wpisujemy imię, nazwisko nadawcy oraz adres, spod którego przesyłka ma zostać odebrana. Dane te uzupełniamy o adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Jeśli nie chcemy lub nie możemy czekać na kuriera to czasem lepszym rozwiązaniem jest samemu dostarczyć przesyłkę do punktu odbioru wybranego przez nas przewoźnika.

3. Serwis AlleKurier.pl tworzy nam konto

Możemy je założyć na siebie, odbiorcę lub inną osobę, wystarczy odpowiednie dane uiścić w formularzu. W przypadku, gdy konto zakładamy na firmę, koniecznie musimy podać numer NIP, w innym wypadku nie otrzymamy faktury za zleconą usługę.

4. Opisujemy przedmiot wysyłki

Krótko wskazujemy co znajduje się w naszej przesyłce, np. laptop. Wcześniej jednak koniecznie musimy zapoznać się z listą przedmiotów, których nie wolno wysyłać. Otóż, okazuje się wielu przedmiotów nie wolno w ten sposób przesyłać, np. żywności.

5. Określamy czy nasza przesyłka jest standardowa czy też nie

Musimy oceni czy nasza przesyła należy do tych standardowych czy do niestandardowych. Skąd mamy to wiedzie? Tego typu informacje zawarte są w regulaminie – kryteria oznaczeń przesyłek, które znajdziemy na stronie wybranego przez nas kuriera. Generalnie przedmioty zapakowane w kartony uznaje się za przesyłki standardowego, a inne np. zapakowane jedynie w folię za niestandardowe.

6. Możemy skorzystać z opcji usługi dodatkowe?

Lista usług dodatkowych może wyglądać inaczej u różnych przewoźników. I tak, np. za dodatkową opłatą możemy umówić się na konkretną godzinę odbioru czy też dostarczenia przesyłki.

7. Akceptujemy regulamin i wysyłamy zlecenie

Po przeczytaniu regulaminu, musimy go zaakceptować. Wówczas będziemy mogli wysłać zlecenie. Jeśli wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione, zlecenie zostanie wysłane. Jeśli pojawiły się jakieś błędy, to serwis nam je wskaże.

8. Dokonujemy opłaty zlecenia

Opłaty dokonujemy poprzez szybki przelew (wówczas firma kurierska otrzyma informacje o dokonaniu płatności w przeciągu paru minut) lub tradycyjny przelew bankowy (w tym przypadku księgowość może trwać nawet 2 dni).

9. Drukujemy list przewozowy

Po dokonaniu wszelkich formalności możemy już wydrukować list przewozowy i nakleić go na naszą przesyłkę.

10. Czekamy na odbiór naszej przesyłki przez kuriera