b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

kryminały
Poradnik

Kryminały – te książki będą trzymały Cię w napięciu!

Wiele osób uwielbia czytać książki kryminalne. Zobacz, jacy autorzy są obecnie popularni i gdzie kupić kryminały w dobrej cenie!

Wśród najczęściej kupowanych gatunków książek już od lat niezmiennie znajdują się krymianły. Są one lubiane na całym świecie, a ich autorzy często osiągają międzynarodową sławę.

Czym są kryminały?

Książka kryminalna to książka, która dotyczy przestępstw i działalności przestępców, między innymi może ona prezentować tajemnice morderstw czy prawdziwe historie kryminalne. 

Takie książki mogą zaliczać się do kategorii takich jak beletrystyka lub literatura faktu i mogą przybierać różne formy, takie jak powieści, biografie i wspomnienia.

Dlaczego kryminały są tak popularne?

Kryminały są bardzo popularne wśród czytelników w wielu krajach. To klasyka i zawsze lubiana wśród czytelników.

Wiele osób lubi czytać o działalności przestępczej w formie fikcyjnych historii, takich jak thrillery i powieści detektywistyczne. Popularne są również książki kryminalne oparte na faktach, które zawierają prawdziwe relacje z procesów dochodzeniowych. 

Niektóre z najlepiej sprzedających się książek stały się również podstawą do nakręcenia popularnych filmów zaliczanych do gatunku kryminalnego. 

Autorzy najpopularniejszych kryminałów – co warto przeczytać?

Obecnie w księgarniach można znaleźć krymianły od wielu popularnych autorów gatunku. Do tych najbardziej znanych i najlepiej sprzedających zaliczani są w szczególności:

 • Agatha Christie – znana jako „Królowa Kryminału”, napisała ponad 80 powieści detektywistycznych i zbiorów opowiadań, z których wiele przedstawia jej słynne detektywistyczne postaci Herkulesa Poirota i pannę Marple.
 • John Grisham – amerykański autor znany ze swoich thrillerów prawniczych, takich jak „Firma”, „Raport Pelikana” czy „Zawodowiec”.
 • Harlan Coben – znany autor powieści kryminalistycznych z USA.
 • Dan Brown – kolejny znany amerykański autor znany ze swoich thrillerów poświęconych historii, takich jak „Kod Leonarda da Vinci” i „Inferno”.
 • Jo Nesbo – norweski autor znany z powieści kryminalnych o Harrym Hole.
 • Stieg Larsson – nieżyjący już szwedzki autor znany z serii powieści kryminalnych Millennium, w których występują postaci Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander.
 • Henning Mankell – kolejny znany szwedzki autor popularny za sprawą swoich powieści kryminalnych z udziałem detektywa Kurta Wallandera.
 • Marek Krajewski – polski autor znany z powieści kryminalnych z udziałem detektywa Eberharda Mocka rozgrywających się we Wrocławiu.
 • Olga Rudnicka – polska autorka znana z powieści kryminalnych.
 • Katarzyna Bonda – polska pisarka znana z powieści kryminalnych. Do jej popularnych książek zaliczane są głównie „Okularnik”, „Pochłaniacz”, „Tylko martwi nie kłamią”.
 • Remigiusz Mróz – polski autor znany z powieści kryminalnych z udziałem prokurator Joanny Chyłki.

Jeśli chcesz poczytać dobre krymianły, obecnie bez problemów możesz kupić je w internecie – także w postaci wygodnych audiobooków albo e-booków. Sprawdź oferty w księgarniach online i poznaj najlepszych autorów kryminałów!