b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Poradnik

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi w samochodzie?

Roztargnienie, chwila nieuwagi, brak wolnych rąk – odruchowo zamyka się wtedy drzwi od auta – z pozostawionymi w środku kluczykami. Taki scenariusz zdarza się w starszych typach samochodów, w których jest możliwość zaryglowania drzwi – bez możliwości otwarcia ich w inny sposób niż kluczykami. Co zrobić, aby dostać się do samochodu i jak w tym celu “włamać się” do własnego auta?

Zatrzaśnięte drzwi w aucie – powody

Jest kilka powodów, podczas których może dojść do zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz auta. W nowszych samochodach taka sytuacja zdarza się zdecydowanie rzadziej, bo powstają coraz to nowocześniejsze sposoby na otwieranie auta (np. system bezkluczykowego dostępu). Kluczyki w samochodzie mogą zatrzasnąć się, wtedy gdy:

  • posiadamy samochód starszej generacji,
  • pojazd nowszej klasy, w którym przestała działać elektronika,
  • zamek zamarzł w wyniku bardzo niskich temperatur. 

Kluczyki zatrzaśnięte w samochodzie – jak otworzyć drzwi?

Jest kilka sposobów na to, jak “włamać się” do swojego auta w celu odblokowania drzwi bez klucza samochodowego. Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki, upewnij się, czy nie posiadasz zapasowego klucza. Będzie to najprostszy sposób na otwarcie drzwi – o ile nie jesteś wiele kilometrów od miejsca, w którym zapasowy klucz się znajduje. 

  1. Wybicie szyby – najszybszy sposób, gdy zależy nam na natychmiastowym wydostaniu klucza, ale też niebezpieczny i powodujący inne szkody. Usługa szklarza nie należy do najtańszych, a założenie nowej szyby trwa. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten krok, to zbij okno znajdujące się za fotelem pasażera. 
  2. Usługa ślusarza – zleć awaryjne otwieranie drzwi. Ślusarz szybko przyjedzie na miejsce i w kilkanaście lub kilkadziesiąt minut upora się z problemem. Wystarczy telefonicznie przedstawić problem, przekazać informację o rodzaju auta i zamku. Fachowiec dopasuje posiadany sprzęt do typu zatrzaśniętych drzwi w samochodzie. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, bo za taką usługę trzeba zapłacić od 150 do 500 złotych (w zależności od auta). Co ważne – po takiej usłudze na zamku czy karoserii nie będzie śladu. 
  3. Próba otwarcia okna – jeśli okno jest uchylone, to może znajdzie się sposób na to, aby nadusić przycisk automatycznego ich otwierania, np. wygiętym i długim przedmiotem. Warto też próbować mechanicznie otworzyć szybę delikatnie nią manewrując. Taki sposób jest zasadny, gdyż może zdarzyć się tak, że jakiś mechanizm otwierania szyb nie jest stabilny, przez co szyba delikatnie się opuści i będzie możliwe odblokowanie zatrzaśniętych drzwi w aucie.  

Jak nie próbować otworzyć zatrzaśniętych drzwi? 

Na pewno nie należy dokonywać samodzielnej próby otwierania zatrzaśniętych drzwi w aucie przy pomocy śrubokręta lub innego narzędzia. Na pewno zniszczymy wtedy zamek i porysujemy karoserię, a zatrzaśnięte kluczyki nadal będą tkwiły nieruszone w aucie. Kilka trików podpatrzonych w filmach nie wystarczy, ale w sposób profesjonalny, szybki i nieinwazyjny odblokować drzwi samochodowe. Taka sytuacja może być stresowa, ale pochopne działanie przyniesie więcej szkody, dlatego warto w pierwszej kolejności skorzystać z usługi ślusarza, który przy pomocy sprawdzonych metod, wydostanie kluczyki z zatrzaśniętego auta.