b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Kiedy warto współpracować z firmą informatyczną
Poradnik

Kiedy warto współpracować z firmą informatyczną?

Niezależnie od tego, czy zarządzasz dużą organizacją, czy też małym biznesem, z pewnością korzystasz ze zdobyczy technologii. Twoi pracownicy codziennie używają komputerów i drukarek, a ważne zasoby znajdują się na serwerach. Do obsługi klientów służy jedno środowisko, do wewnętrznej komunikacji inne, a gromadzenie dokumentów i wystawianie faktur wymaga kilku dodatkowych programów. Infrastruktura informatyczna w firmie jest niczym system naczyń połączonych. Kiedy jeden z elementów zawiedzie, cała organizacja narażona jest na przestój. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na usługi firmy informatycznej, która kompleksowo zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z prawidłowym funkcjonowaniem sprzętu i oprogramowania.

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to forma współpracy z zewnętrzną firmą informatyczną, której oddelegowujemy wybrane lub wszystkie zadania związane z utrzymaniem infrastruktury informatycznej. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie chcą tworzyć odrębnego działu IT i poszukiwać nowych pracowników. Spektrum outsourcingu ustalamy na miarę naszych potrzeb i płacimy tylko za usługi, które zostały zapisane w umowie. Pomoc informatyczna zewnętrznej firmy może zawęzić się jedynie do naprawy sprzętu, monitoringu oprogramowania lub zarządzania przestrzenią dyskową. Jeżeli potrzebujemy kompleksowej opieki nad firmową technologią, możemy zdecydować się na wszystkie wymienione usługi i rozszerzyć je o indywidualne rozwiązania.

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia informatycznego?

Ze współpracy z organizacją oferującą wsparcie informatyczne dla firm płyną same korzyści. Poznaj niektóre z nich:

  • Oszczędność – indywidualna umowa outsourcingu oferuje o wiele więcej usług w korzystniejszej cenie niż informatyk na etacie. Zaoszczędzone fundusze możesz przeznaczyć na inwestycje w rozwój firmy.
  • Niski czas reakcji – serwisanci odbierają zgłoszenia o każdej porze dnia i natychmiast przystępują do działania. Twoja firma szybko wróci do normalnej pracy, a klienci nie odczują problemów z obsługą.
  • Wysoki standard – przedsiębiorstwa świadczące usługi IT mają najszybszy dostęp do najnowszego sprzętu i nowoczesnego oprogramowania. Nie musisz się martwić o Twoje dane, ponieważ ochrona informacji jest priorytetem.

Jak wybrać najlepszą firmę oferującą usługi IT?

Pomoc informatyczna dla firm jest oferowana przez wiele przedsiębiorstw na rynku. Przed nawiązaniem współpracy sprawdź, czy oddasz swoją firmę pod skrzydła doświadczonego przedsiębiorstwa. Koniecznie zwróć uwagę na:

  • szerokie spektrum usług,
  • referencje od klientów,
  • szybkość reakcji,
  • kanały komunikacji,
  • rozwiązania sprzętowe i systemowe.

Firmą, która zadba o Twoją infrastrukturę tak, jak o własną, jest ITSF. Bardzo szeroki wachlarz usług i reagowanie na awarie w trybie 24/7/365 zapewnią Ci spokojny sen i możliwość skupienia się na rozwoju swojego biznesu. O pozostałe rzeczy zadbają profesjonaliści.