b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Stojak na głośniki
Poradniki

Stojak na głośniki – jakie obecnie są rodzaje?

Podstawki to jedne spośród tychże dodatków, jakie mogą być potrzebne podczas kompletowania zaopatrzenia domowego systemu audio. Należałoby pamiętać jednak także o takich akcesoriach jak szafka pod gramofon. Winna ona być nie jedynie praktyczna, jednak także trwała oraz pewna dla gromadzenia na niej tego narzędzia. Standy pod kolumny to niezwykle znane dodatki, jakie to powodują, iż głośniki mają bezpieczne wsparcie oraz balans.

Czym stojaki na głośniki?

Wbrew temu, co wskazuje nazwa, stojaki głośnikowe na półki nie są stojakami, jakie mają półkę na książki. Zamiast tego są to stojaki, jakie łączą głośniki półkowe, jakie są niewielkimi oraz średnimi głośnikami założonymi do zamontowania na półce. Stojaki na głośniki umożliwiają na umieszczenie głośników w każdym miejscu, natomiast nie jedynie na półce z książkami, odmiennym stoliku czy zwiększonej przestrzeni. Należałoby zdecydować się na stojak, jaki oferuje tylko i wyłącznie sprawdzony sklep ze sprzętem audio np. Instal Audio.

Czemu należałoby kupować podstawki pod kolumny?

Dźwięk jest odpowiednio odbierany, jeśli jego źródło znajduje się na wielkości uszu słuchacza. To tłumaczy czemu kolumny nie powinny stać ani na posadzce, ani na dużej szafie. Odpowiednim wyjściem jest zorganizowanie ich na komodzie czy jednej spośród półek regału. Natomiast odpowiednio wyposażyć się w profesjonalne podkładki. Zazwyczaj mają zarządzaną wielkość oraz zapewniają schowanie przewodu wewnątrz własnej formy. Dzięki nim w estetyczny sposób można przygotować dobry pokój do słuchania muzyki.

Obszar oraz transfer

Podczas zakupu zwróć uwagę na typ techniki, jaką wykorzystano podczas produkcji głośnika. Wzorce przepustowości bluetooth różnią się od siebie. Teraz większość odtwarzaczy wyposaża się w model minimum 3.1. Starsze odtwarzacze mogą też mieć trochę przestarzałą wersję technik bluetooth, którą jest 2.0 czy 2.1. Bluetooth o standardzie min. 4.0 gwarantuje większy transfer, większy obszar funkcjonowania (choćby do kilkudziesięciu metrów) i większe zabezpieczenie.

Stojaki głośnikowe – ustawienie według życzenia

Dobrze ustawienie głośników przyczynia się w ogromnym stopniu do doskonałej klasy dźwięku. Jednak jak dobrze postawić głośniki? Odstęp do słuchacza, kąt, pod którym ustawione są głośniki, jak i równowaga w kompozycji kompletu w pomieszczeniu grają ogromną rolę w uzyskaniu najlepszego potencjalnego doznania dźwiękowego. To znaczy: czy przednie oraz tylne głośniki znajdują się w dobrym odstępie od siebie? Istotnym elementem jest także dobra wysokość, na jakiej postawione są głośniki. Należałoby do tego nabyć przewód do subwoofera (sprawdź tutaj).