b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

oprogramowanie dla hotelu
Biznes Komputer

Jak odpowiednio dobrane oprogramowanie jest w stanie usprawnić pracę hotelu?

Gdy hotel zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród klientów, jego prowadzenie staje się bardziej skomplikowane niż miało to miejsce wcześniej. Wymaga większego doświadczenia albo lepszego zorganizowania. Te ostatnie staje się możliwe między innymi dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu. Warto więc zainteresować się jego możliwościami, a następnie – znaleźć rozwiązanie idealne z własnego punktu widzenia.

Po pierwsze – rezerwacje i zameldowanie

Nowoczesny program do obsługi hotelu posiada szereg funkcji. Trudno przy tym nie zgodzić się z tym, że nie wszystkie są tak samo potrzebne jego potencjalnym użytkownikom. Możliwość zautomatyzowania procesu rezerwacyjnego wydaje się jednak szczególnie pożądana. Dziś nie ma już mowy o jednym tylko kanale, za pośrednictwem którego klienci zgłaszają zapotrzebowanie na konkretne pokoje. Odbywa się to zarówno drogą telefoniczną, jak i za pośrednictwem stron www. Pokoje są przy tym rezerwowane nie tylko przez klientów indywidualnych, ale i przez biura podróży. Jeśli pracownik hotelu odpowiadający za zameldowanie gości i zabezpieczenie zamówionych już pokoi nie dysponuje odpowiednim oprogramowaniem, popełnienie błędu jest tylko kwestią czasu. Dwóch gości mających prawo do tego samego pokoju jest przy tym w stanie wywołać zamieszanie, które jeszcze przez wiele miesięcy ciążyć będzie na wizerunku hotelu. Oprogramowanie rozwiązujące ten problem wydaje się więc w szczególny sposób pożądane.

Po drugie – ułatwienie pracy personelu hotelowego

Jeśli hotel ma być postrzegany jako taki, który może się podobać, musi mieć on opinię miejsca, w którym niczego nie brakuje. Goście powinni więc zawsze trafiać do właśnie posprzątanego pokoju, w którym czekają na nich świeże ręczniki, mydło i papier toaletowy. Jeśli na pensjonat składa się zaledwie kilka pokoi, nie jest to problemem. Jeśli jednak hotel ma kilka pięter, a na personel składa się kilkanaście osób zatrudnionych w systemie zmianowym, skoordynowanie ich działań jest wyjątkowo trudne. Program do obsługi hotelu pozwala jednak nie tylko na usystematyzowanie ich pracy. Umożliwia też przekazywanie precyzyjnych informacji odnoszących się do tego, gdzie konieczna jest natychmiastowa interwencja i kiedy niezbędne będzie uzupełnienie stanów magazynowych. Usprawnia pracę, a jednocześnie jest w stanie zapobiegać konfliktom między osobami zajmującymi się obsługą gości. Pozwala na lepsze wykonywanie powierzonych im obowiązków i przyczynia się do tego, że samo funkcjonowanie hotelu odbywa się na bardziej przejrzystych zasadach.