b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Drukarka online do paragonów i faktur
Biznes

Drukarka online do paragonów i faktur — cenne wsparcie w prowadzeniu biznesu

W dwudziestym pierwszym wieku nowoczesne technologie na trwałe zagościły w przedsiębiorstwach, niezależnie od branży prowadzonej aktywności biznesowej. Mimo to wciąż konieczne jest wystawianie, oprócz paragonów online, także papierowych wersji dokumentów (w tym między innymi paragony oraz faktury). Taki stan rzeczy oznacza, że drukarka do faktur oraz paragonów to niezbędnik w biznesie. Dlaczego należy posiadać tego typu urządzenie? Przeczytaj poniższy tekst, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Drukarka do paragonów i faktur — dlaczego urządzenie to jest konieczne?

Zgodnie z obecnymi regulacjami prawnymi, sprzedawca ma obowiązek wystawić paragon w formie papierowej podczas sprzedaży realizowanej wobec klienta detalicznego. Taki stan rzeczy oznacza, że profesjonalna drukarka do paragonów to urządzenie, które jest niezbędne w takich odmiennych miejscach jak na przykład restauracje i bary, ale także sklepy, obiekty kulturalne (muzea, kina), a nawet laboratoria.

Z pomocą drukarki możliwe jest także wystawianie paragonu online. Paragony online są wysyłane w postaci elektronicznej do prowadzonego przez Krajową Administrację Skarbową informatycznego systemu, tj. Centralnego Repozytorium Kas. Takie działanie jest obligatoryjne np. w przypadku warsztatów samochodowych oraz sprzedawców paliw. Oczywiście, urządzenie tego typu pozwala także na wystawienie faktury, dlatego sprawdza się także w niewielkich firmach usługowych.

Jak wybrać idealną drukarkę do paragonów oraz faktur?

Powyższe pytanie jest przewrotne, ponieważ ideały nie istnieją. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że wybór takiej drukarki do paragonów, która spełni swoją rolę i okaże się cennym wsparciem podczas codziennego prowadzenia biznesu, jest niemożliwe.

Wręcz przeciwnie: podczas poszukiwań warto wziąć pod uwagę przede wszystkim takie aspekty jak:

  • niewielkie rozmiary — poręczne urządzenie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki temu atutowi będziesz w stanie umieścić kasę na przykład na niewielkiej ladzie lub stoliku bez obawy o to, że nie znajdziesz wystarczającej ilości miejsca;
  • funkcje dodatkowe takie jak na przykład kontrolki czy wbudowany głośnik. Te pozornie nieznaczące funkcjonalności sprawią, że Twój pracownik mógł szybko sprawdzić, jaka jest na przykład ilość papieru w urządzeniu;
  • duży pojemnik na papier, który pozwoli uniknąć zbyt częstej wymiany papieru do paragonów;
  • szybkość wydruku
  • oraz wiele innych. Last but not least, ważnym czynnikiem jest także dobra jakość wykonania. Drukarka wykonana z wytrzymałego materiału będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, otarcia itd.), o co jest niezwykle łatwo w restauracjach itd.