b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

sprawdzanie dewelopera przez internet
Poradniki

Jak sprawdzić dewelopera przez internet?

Na pewnym etapie życia, wielu ludzi marzy o stabilizacji. Często świadczy o niej posiadanie własnej nieruchomości: mieszkania lub domu. To zupełnie naturalne! Bez względu na to, czy chcesz nieruchomość zakupić z własnych środków, czy z kredytu, powinieneś bardzo dobrze się zastanowić: chce tak naprawdę chcesz mieszkać? Nowe mieszkania Grodzisk to oferta, której z pewnością warto się bliżej przyjrzeć! Ale zanim zdecydujesz się na zakup swojej nieruchomości; domu lub mieszkania w Grodzisku Mazowieckim, warto najpierw wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę!

Nowe mieszkanie? Sprawdź dewelopera

Bez względu na to, gdzie chcesz kupić mieszkanie: czy będzie to Grodzisk Mazowiecki, czy Krynica Zdrój lub Gdańsk, koniecznie powinieneś sprawdzić dewelopera. Jak sprawdzić inwestora?

Po pierwsze, wykorzystaj w tym celu Internet.

Internet do doskonała przestrzeń, aby uzyskać wiele informacji na temat dewelopera. Przede wszystkim jego strona wiele Ci powie. Możesz sprawdzić jak wyglądają zrealizowane już przez dewelopera inwestycje, możesz zobaczyć rzuty i plany mieszkań oraz galerie zdjęć. Dzięki internetowi dowiesz się również, jakie opinie wśród klientów ma deweloper i czy warto nawiązać z nim współpracę. Dzięki opiniom internautów dowiesz się również, czy nowe mieszkanie w grodzisku to dobry pomysł.

Po drugie sprawdź wiarygodność dewelopera.

Wiarygodność dewelopera możesz sprawdzić na wiele sposobów. Na pewno warto zapoznać się z Księgą wieczystą, z której dowiesz się, jakie prawa przysługują właścicielom nieruchomości (dział I), wszystkich informacji o aktualnych właścicielach (dział II), o egzekucjach z nieruchomości (dział III) i kwestiach związanych z hipoteką (dział IV). Weryfikując dewelopera należy sprawdzić Krajowy Rejestr Sądowy. Warto wejść również na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i tam, po wyszukaniu firmy, dowiedzieć się, jaka jest jej aktualna sytuacja finansowa.

Po trzecie, sprawdź prospekt informacyjny.

Przed podpisaniem umowy, deweloper powinien przekazać Ci konspekt informacyjny. Powinny znajdować się tam wszelkie informacje zarówno o deweloperze, jak i o inwestycji, którą buduje. Wszystkie zawarte tam informacje powinny być zgodne z prawdą!

Po czwarte, niech prawnik sprawdzi umowę.

Jeżeli chcesz mieć absolutną pewność do do dewelopera, umowę powinien przejrzeć prawnik. Sprawdzi on m.in. czy umowa nie zawiera klauzul niedozwolonych.

Koniecznie sprawdź okolicę

Kupno nieruchomości to ważna i odpowiedzialna decyzja. Jeżeli interesują Cię nowe mieszkania w mniejszych miastach, koniecznie musisz wszystko dokładnie sprawdzić. Chociaż inwestycje w Grodzisku Mazowieckim są pewne, doskonale się prezentują i są naprawdę dobrze usytuowane, to warto przekonać się o tym na własnej skórze. Przede wszystkim odwiedź nieruchomość o różnych porach: o poranku, ale przede wszystkim wieczorem. Odwiedź nieruchomość nie tylko w dni pracujące, ale również w weekendy. Sprawdź, czy okolica jest bezpieczna, czy w bliskiej odległości nie ma żadnych fabryk lub innych inwestycji, które zakłócałyby Twój spokój. Koniecznie zorientuj się jak daleko znajdują się szkoły i przedszkola, miejsca rozrywki, kultury i sportu. Czy wszędzie będziesz musiał dojeżdżać samochodem? Jak działa komunikacja miejska? To wszystko jest naprawdę bardzo istotne!