b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Komputer

Rewolucja w dokumentach

Coraz więcej ludzi rezygnuje z pisania dokumentów odręcznie. W sumie nikt już tego nie robi. Wszyscy używają w tym celu komputera i na nim tworzą odpowiednie dokumenty, ponieważ tak jest zdecydowanie szybciej i łatwiej. Do tego komputer oferuje nam zdecydowanie więcej możliwości oraz większą precyzję. Problem polega na tym, że pojawiają się coraz to nowsze programy, które umożliwiają skuteczniejszą pracę.

Popularne rozwiązanie

Ponieważ na rynku znajduje się wiele programów do edycji dokumentów, to użytkownicy komputerów są zdezorientowani, ponieważ nie wiedzą, który jest najwłaściwszy. Można powiedzieć, że najlepiej się o tym dowiedzieć metodą prób i błędów, ale po co narażać się na stracenie cennego czasu. Najczęstszym rozwiązaniem, czyli najczęstszym edytorem istniejących już dokumentów jest edytor PDF, który umożliwia nam edycję tekstu, ale również wstawianie kształtów geometrycznych, obrazów z innych plików, a także rozmiar i rodzaj czcionki. To ułatwia pracę w każdej firmie, która potrzebuje edytowania swoich dokumentów.

Wada edytora

Jedyną wadą edytora PDF jest to, że nie jest się w nim stanie posługiwać osoba, która nie zna języka angielskiego. Niestety, ale nie powstała jeszcze wersja w języku polskim. Jednak uparciuchy są wstanie nauczyć się obsługi tego edytora metodą prób i błędów. Z kolei ci, którzy posługują się angielskim, nie mają żadnej przeszkody, aby móc pracować z tym edytorem dokumentów.