b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Biznes Internet Poradnik

Jaki sklep internetowy wybrać?

W dzisiejszych czasach, kiedy to Internet rządzi światem i można tam znaleźć wszystko, czego potrzebujemy, wiele osób otwiera sklepy internetowe. Nie tylko dlatego, że jest to dość proste dla osób, które miały jakąkolwiek styczność z technologią, ale również dlatego, że Internet oferuje nam bardzo wiele rozwiązań. Możemy postawić sklep sami, może zrobić to za nas specjalista, a możemy też wybrać typowe rozwiązania SaaS-owe, czyli płacić abonament na platformie, gdzie będzie nasz sklep.

Co zrobić przed założeniem sklepu internetowego?

Załóżmy, że masz wybrany już asortyment sklepu lub wiesz, co będziesz sprzedawać. To pierwsza najważniejsza rzecz przed założeniem sklepu internetowego. Drugą w kolejności jest fakt sprawdzenia wolnej domeny oraz wykupienie serwera. Przed wybraniem odpowiedniej nazwy ważne jest, aby sprawdzić czy z naszej nazwy możemy zrobić domenę, która będzie naszym sklepie. Jeśli nie, to warto pomyśleć o zmianie nazwy, ponieważ to pierwsza rzecz, jaką ludzie wpisują w Google. Jeśli już wybraliśmy domenę, która jest wolna, kolejną sprawą jest serwer. Serwer powinien być tak duży i na tyle wytrzymały, aby pomieścił nasze produkty i nie chodził zbyt wolno. Sklep, który zbyt wolno się ładuje odstrasza klientów. Jeśli te działania mamy już za sobą, to warto pomyśleć o tym, jaki sklep internetowy chcemy założyć i jakie rozwiązania chcemy, aby zostały do niego wdrożone.

Gdzie założyć sklep internetowy?

Przed nami jest kilka opcji, które warto rozważyć już od samego początku. Wiele osób poleca WordPress, na którym można zainstalować wtyczkę WooCommerce, na której będzie działał sklep internetowy. I tutaj pojawiają się dwie opcje – jeśli potrafimy sami ogarnąć ten wariant, co nie jest trudne, ponieważ Wordpress jest bardzo intuicyjnym narzędziem, to świetnie. Jeśli jednak mamy pewne trudności, warto zwrócić się do osób, które zajmują się tym na co dzień. Będą w stanie podpowiedzieć rozwiązania oraz wdrożą sklep internetowy do działania. Są również gotowe platformy takie jak Shoplo czy Shoper, gdzie zakładamy sklep na istniejących już gotowcach i dostosowujemy go do swoich potrzeb. Płacimy miesięczny bądź roczny abonament wedle naszych potrzeb. Jest jeszcze jedna opcja – stworzenie sklepu internetowego od podstaw. Takimi działaniami zajmuje się np. IdoSell Shop. Postawienie sklepu od samego początku, nadanie mu funkcjonalności oraz opieka nad nim to rzeczy, które wykonują specjaliści tam pracujący. Oferują również wsparcie technicznie w nieograniczonej ilości, co dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sklepem internetowym będzie nieocenione.

Wybór odpowiedniego miejsca na założenie sklepu internetowego jest bardzo trudne. Musimy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby wybrać odpowiednią platformę czy rozwiązanie. Pamiętajmy jednak, że postawiony sklep od początku do końca tylko dla nas jest najlepszą opcją. Dzięki temu możemy wdrożyć takie warianty jakich potrzebujemy.