b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Biznes

Najlepsze sale konferencyjne w Poznaniu

Obecnie kiedy zajmujemy się organizowania szkolenia to jedną z istotnych kwestii jest wybór sali, gdzie odbędzie się planowane spotkanie. Porównywalnie istotną sprawą jest także znalezienie w jakiej miejscowości odbędzie się określone wydarzenie firmowe. Pod względem lokalizacyjnym warto jest wziąć pod uwagę Poznań, który wyróżnia się dogodnym dojazdem dla osób nie tylko z większości zakątków w Polsce, ale jest stąd stosunkowo blisko również w przypadku uczestników pochodzących z zachodnich krajów Europy.

Jakie są istotne kwestie przy wyborze sal konferencyjnych?

Poza odpowiednią lokalizacją należy również wziąć pod uwagę ile osób będzie uczestniczyło w organizowanym przez nas wydarzeniu w sali konferencyjnej. Dodatkowo należy również pamiętać o charakterze eventu i zapewnienie niezbędnych narzędzi dla osób, które będą na nim przemawiały. Kolejnymi ważnymi wymogami jest przestronność sali na szkolenie wraz z jej urządzeniem oraz dostęp do dodatkowych udogodnień w tym m.in. klimatyzacja. Ponadto w przypadku wyświetlania materiałów filmowych należy także zadbać o odpowiedni stopień zaciemnienia w czasie projekcji.

Normy jakie powinny spełniać sale konferencyjne

Sale konferencyjne również podlegają międzynarodowym regulacjom. Normy unijne nakazują zachowanie co najmniej 2 metrów na osobę. Dostosowanie się do wytycznych unijnych umożliwia uzyskanie optymalnej przestrzeni, co jest związane z uzyskaniem komfortu i swobody dla uczestników. Przytoczony czynnik umożliwia również na uzyskanie integralnej atmosfery pomiędzy gośćmi. Dodatkowo liczba metrów kwadratowych jest także uzależnione od charakteru szkolenia. W przypadku zagwarantowania mniejszej powierzchni minimalna wielkość wynosi 1,1 metra kwadratowego na uczestnika. Wskazana możliwość jest dostępna w przypadku nowoczesnych sal, które mają odpowiedni dostęp do klimatyzacji i wentylacji.

Udogodnienia przy sali szkoleniowej 

Należy zwrócić uwagę na obecność w budynku palarni, najlepiej blisko sal szkoleniowych. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią liczbę miejsc parkingowych i tzw. infrastruktury miejskiej typu kosze na śmieci, czy ławek. Wymienione elementy są kluczowe, z tego względu, że ma to wpływ na komfort spędzania czasu wolnego pomiędzy wykładami. Należy również zwrócić uwagę czy w okolicy znajduje się restauracja, bądź w przypadku zagranicznych gości lub zorganizowania kilkudniowego wydarzenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą się okazać sale, które znajdują się blisko natury np. przy lesie, co także pozwoli gościom czuć się bardziej komfortowo i swobodnie.

Wszystkie wskazane wymagania zarówno pod względem wyposażenia, jak również i udogodnień jest w stanie spełnić proponowana sala na szkolenie. Poznań jest miastem, którego w okolicy znajdują się rekomendowane sale konferencyjne Poznań jest także miastem, gdzie organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym, bądź handlowym, a do tego stolica Wielkopolski może pochwalić się licznymi terenami zielonymi na terenie całego miasta.