b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Jak usunąć konto na Facebooku - social media
Internet Poradnik

Jak usunąć konto na Facebooku?

Jeśli nigdy nie próbowałeś pozbyć się swojego profilu na tym popularnym serwisie, z pewnością nie masz pojęcia, ile trzeba się z tym namęczyć. Jednak przychodzimy z pomocą w tej sprawie. Przejdźmy do rzeczy, czyli do tego, jak usunąć konto na Facebooku?

Facebook wydaje się bardzo intuicyjnym i pomocnym w działaniu serwisem. Bez problemu na pewien czas zablokujesz konto lub ukryjesz poufne informacje. Jeśli jednak chcesz permanentnie usunąć swoje konto, wymazując wszelkie informacje, musisz się trochę naszukać.

Jak usunąć konto na Facebooku na zawsze?

Zacznij od odwiedzenia wszystkich stron, do których logowałeś się przez konto Facebook. Jeśli nie zmienisz danych, utracisz swój dostęp po usunięciu profilu. Najprostszą metodą jest użycie specjalnego linka. Logujemy się na swoje konto na Facebooku i klikamy w ten adres: http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account. W okienku, które nam wyskoczy, wybieramy opcję „usuń moje konto”. Kolejne kroki to między innymi wpisanie hasła, uzupełnianie danych oraz przepisywanie tekstów, aby potwierdzić, że nikt niepożądany nie chce usunąć konta. Po wykonaniu wszystkich kroków na maila otrzymasz potwierdzenie usunięcia konta. Zostanie zlikwidowane w ciągu 14 dni. Teraz, przez ten okres, absolutnie nie wolno korzystać z Facebooka ani używać jakichkolwiek opcji pochodzących z serwisu. Jakakolwiek działalność będzie oznaczała zrezygnowanie z usunięcia danych.

Jak usunąć konto na Facebooku - łapka w dol

Jeśli nie chcesz na zawsze stracić swoich wszystkich danych i profilu, możesz dezaktywować konto na pewien czas. Konto nie będzie widoczne, ale wszystkie informacje zostaną zachowane. Po ponownej aktywacji konta, wszystko będzie wyglądało tak, jak w momencie wyłączenia.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat usuwania lub dezaktywacji konta, możesz skorzystać z artykułu na Facebooku. Znajdziesz go w zakładce „pomoc”. Wybierz najczęściej zadawane pytania, a następnie „W jaki sposób mogę trwale usunąć swoje konto?”. Znajdziesz tam odpowiedź pracowników Facebooka.

Oto wszystkie przydatne informacje w kwestii tego, jak usunąć konto na Facebooku. Jeśli nie jesteś pewien, czy wymazanie wszelkich danych to to, czego chcesz, wybierz opcję dezaktywacji. W każdej chwili będziesz mógł powrócić do serwisu lub finalnie usunąć trwale konto.