b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

Internet Komputer

Dlaczego gry typu Movistarplanet, Momio i Roblox będą popularne w 2020 roku?

Dzieciaki pokochały internetowe gry głównie z powodu, że są one bardziej wciągające niż realny świat i nie ma w nich miejsca na rutynę i nudę. Łatwiej też za ich pośrednictwem zawierać wirtualne przyjaźnie. Nie trzeba też wkładać w ich utrzymanie, aż tyle zaangażowania i wysiłku, co w realnym świecie.

     Jak na tym tle prezentuje się Moviestarplanet? Całkiem dobrze, bo posiada czat, na którym dzieci z całego świata mogą się wymieniać opiniami i pokazywać efekty swoich starań. Mogą na przykład przesyłać sobie krótkie filmiki, na których widać, co zmieniło się w kreowanych przez nich postaciach. Chodzi głównie oczywiście o nowinki w kwestii ubioru, makijażu czy fryzury. Moviestarplanet to rodzaj gry, który pozwala dzieciakom wcielić się w rolę budowniczego. A ta funkcja niesie z jednej strony olbrzymią radość, ale i odpowiedzialność. To młody człowiek jest w pełni zobowiązany dbać o swoje wymarzone gniazdko. Gdy je zaniedba, może spotkać się z nieprzychylnymi komentarzami ze strony użytkowników.

        W grze Momio może nie ma aż tak dużego nacisku ze strony innych użytkowników. Jednak nie oznacza to, że bezpośredni kontakt między uczestnikami gry nie istnieje. Bardziej chodzi o to, że Momio to po prostu miejsce, gdzie każdy może spełniać rozmaite marzenia i kreować swój wirtualny świat wedle swojego uznania. Nie ma tu zawiści między uczestnikami, a mało konstruktywna krytyka jest ucinana w zarodku przez moderatorów strony. 

       Momio to rodzaj platformy z grami, w którym dba się, by jej uczestnicy odnosili się do siebie z szacunkiem. W końcu, po co tracić czas na obraźliwe wyzwiska, nieładne epitety czy złośliwe uwagi. Jeżeli można się skupić na tym, co sprawia największą przyjemność, czyli budowaniu idealnego, nieco surrealistycznego świata. Fajne jest to, że dzieciaki konstruują go niczym biblijny raj. Wszystko jest w nim harmonijne i do siebie pasuje.

       Jeśli chodzi o Robloxa, to w tej grze również panuje przekonanie, że najważniejsza jest dobra zabawa i wspólne przeżywanie perypetii Vito i Beli. Ciekawym zabiegiem użytym w Robloksie jest motyw, że główni bohaterowie mogą przechodzić różne modowe i nie tylko metamorfozy w zależności od okoliczności, w jakich się znajdują. Dzieci dostrzegają też w Robloxie fakt, że Vito i Bella zawsze trzymają się razem i wspólnie sobie pomagają. Widać to choćby wtedy, gdy jednego z nich zaatakuje potwór. Wtedy drugie szybko doradza mu, jak wyjść z tej rozpaczliwej sytuacji. 

       W Robloxie występują też rozmaite i niespotykane efekty specjalne. Na przykład tsunami jedzenia czy zmasowany atak mumii. A wiadomo nie od dziś, że specjalne efekty w grach to jest to, co rozpala wyobraźnię dzieci do czerwoności. Roblox to taki współczesny serial, w którym następują co chwila niesamowite zwroty akcji. Sposób, w jaki z komplikacjami radzi sobie z nimi tytułowa para bohaterów zapewne przyciąga przed ekrany komputera masę dzieciaków. Lecą one w stronę Robloxa niczym ćmy do ognia. Jednak pewnie o taki efekt medialny chodziło twórcom gry. I trzeba uczciwie przyznać, że Roblox i inne podobne jemu gry odniosły światowy sukces.