b3system.pl

b3system – biznes, internet, komputer, poradniki

folia stretch
Poradnik

Co można zapakować w folię stretch w biurze?

Folia stretch może być przydatna nie tylko na magazynie, ale też w biurze. Oto jej 5 przykładowych biurowych zastosowań.

Jest mocna, elastyczna, wodoodporna, a w czarnej wersji kolorystycznej także nieprzepuszczalna dla światła. Właściwości folii stretch czynią z niej wręcz idealny materiał do zabezpieczania różnych przedmiotów. Kojarzymy ją przede wszystkim ze spedycją, transportem i handlem, gdzie służy do owijania palet lub przesyłek pakowanych w kartony. Warto jednak pamiętać, że przydaje się również w innych dziedzinach życia – na przykład w biurze.

Folia stretch – zastosowania: pakowanie przesyłek

Przygotowanie przesyłek do innych oddziałów firmy, kontrahentów lub klientów to nieodłączny aspekt funkcjonowania biura. Folia stretch umożliwi ich zabezpieczenie przed różnymi zagrożeniami czekającymi w transporcie. Dzięki właściwościom amortyzującym, chroni paczki przed uszkodzeniami. Stanowi też skuteczną barierę przeciwko wilgoci, co ma kluczowe znaczenie, jeśli w środku znajdują się papierowe dokumenty.

Do czego użyć folii stretch? Ochrona dokumentów

Skoro jesteśmy przy ochronie dokumentów, warto wspomnieć, że strecz do pakowania znajdzie również zastosowanie przy ich przechowywaniu. O ile użyjemy odpowiedniej ilości warstw, stworzy grubą i mocną powłokę, świetnie zabezpieczającą przed kurzem, wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi. Folia w kolorze czarnym pomoże zaś chronić dokumenty wrażliwe na działanie światła.

Zastosowania folii stretch: zabezpieczenie sprzętów

Nie wszystkie urządzenia biurowe są używane na co dzień. Część z nich przydaje się tylko w określonych sytuacjach, przez resztę czasu stojąc w schowku lub pomieszczeniu socjalnym. Są przy tym narażone na kurz i uszkodzenia. To może okazać się sporym problemem, bo mówimy o sprzętach często o dużej wartości. Ich przechowywanie będzie jednak znacznie bezpieczniejsze, jeśli przed odłożeniem owiniemy je stretchem.

Folia stretch – do czego użyć? Ukrycie przedmiotów

W biurze nie brakuje przedmiotów, które nie powinny być widoczne dla gości, a czasem też samych pracowników. Może to wynikać na przykład z ich dużej wartości lub małych walorów estetycznych. Czarna folia stretch pozwoli łatwo ukryć je przed wzrokiem niepowołanych osób.

Co można owinąć w folię stretch? Jedzenie pracowników

Działanie biura to nie tylko praca, a folia stretch przyda się również w pomieszczeniach socjalnych. Jednym z jej zastosowań jest owijanie jedzenia należącego do poszczególnych pracowników. Dzięki temu produkty nie tylko dłużej zachowają świeżość, ale też, co najważniejsze, nie przechodzą nawzajem swoimi zapachami. Zabezpieczenie żywności stretchem minimalizuje też problem zabrudzeń i ułatwia utrzymanie lodówki w czystości.